Tłusty czwartek w przedszkolu

Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – tłusty czwartek, który przypadł w tym roku na 8lutego.  Do przedszkola przybyli rodzice, którzy opowiedzieli o tradycjach i obrzędach związanych z tym świętem oraz przygotowali dla dzieci różne gry i zadania. Ten dzień, nie mógł obyć się bez degustacji pysznych pączków, o które zadbali również rodzice naszych Kosnoludków. Na zajęciach wszędzie królował motyw słodkości. Dzieci kodowały na macie, układały puzzle, doskonaliły umiejętności grafomotoryczne rysując na tablicy, zapisywały działania matematyczne, grały w gry i wykonały prace plastyczne. Wszystkim bardzo podobał się ten dzień!