Dzień matematyki.

12 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień matematyki”. Jak się okazało, matematykę uwielbiają wszystkie dzieci.

Tego dnia Panie przygotowały dla przedszkolaków zadania matematyczne dostosowane do ich wieku.  Dzieci segregowały figury geometryczne, próbowały ułożyć je z własnego ciała oraz sznurka,  przeliczały ilości,  kodowały, dodawały, odejmowały, a to wszystko wykonywały podczas zabaw ruchowych. Nie zabrakło również piosenek podczas, których przedszkolaki musiały wykazać się znajomością kierunków.

Dzieci zrozumiały, że matematykę można dostrzec wszędzie – zaczynając od kolorów, kształtów, liczb, zbiorów, kierunków, a skończywszy na wielkości, ciężarze, porach roku, miesiącach, dniach tygodnia , godzinach… Zrozumiały, że matematyka jest wszędzie i towarzyszy nam w życiu cały czas.