Dzień wody

22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywały tajemnice wody i jej  znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin.

Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację na temat wody na podstawie, której poznały ile wody jest na świecie, stany skupienia wody, czym jest obieg wody w przyrodzie oraz komu i do czego jest potrzebna. Dowiedziały się  również w jaki sposób należy oszczędzać wodę oraz wykonały o tym plakat . W czasie zabaw badawczych dzieci sprawdzały  co pływa, a co tonie oraz wykonały swoje łódki z papieru. Nie zabrakło również zagadek – dzieci rozpoznawały odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza. Podczas zajęć dzieci wykonały również prace plastyczne o wodzie oraz postanowiły, że do przedszkola będą przynosiły do picia tylko wodę. Po tych ciekawych zajęciach przedszkolaki wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.