Roboty do zadań specjalnych

1 marca odbyły się kolejne zajęcia z robotyki.

Astronauci podczas zajęć zapoznały się ze zjawiskiem erupcji wulkanu, który mierzy jego intensywność. W trakcie budowania użyli dwóch silników oraz nowego czujnika poziomu wychylenia dzięki, któremu wskaźnik w robocie po wstrząsach się wychylał. W ten sposób mogli określić siłę wstrząsu. Obejrzeli również film o erupcji wulkanu i rozmawiali z trenerem na temat szkodliwości dymu i pyłu wulkanicznego. Dowiedzieli się również, że dzięki robotom można badać wulkany i w porę ostrzec ludzi przed jego erupcją.

Dla Odkrywców trenerzy przygotowali najtrudniejszego robota, którego można zbudować z klocków Lego WeDo 2.0. Był to sprawdzian ich umiejętności budowania. Dzieciom bardzo spodobało się takie wyzwanie. Pracując w  ogromnym skupieniu  udało im się zbudować arktyczny statek badawczy z dźwigiem i laboratorium do badania zebranych próbek.  Po zaprogramowaniu robotów na tabletach Odkrywcy w nagrodę mogli wypróbować swoje pojazdy w akcji. Dzięki zamocowanym silnikom i budowie przypominającej  łódź ich pojazd mógł poruszać się po lodzie oraz zbierać próbki za pomocą dźwigu do którego był przymocowany  skaner do badania lodu.