Tajemnice kosmosu

W minionym tygodniu przedszkolaki poznawały tajemnice kosmosu. Dzieci wysłuchiwały tekstów literackich, zapoznawały się z ciekawostkami dotyczącymi planet, pojazdów kosmicznych. Oczywiście była też matematyka i doskonalenie przeliczania, wykonywały zadania zgodnie z wysłuchanymi rymowankami, doskonaliły umiejętność układania pojazdów kosmicznych od najmniejszych do największych, doskonaliły umiejętność kolorowania i wycinania, tworzyły liczne prace plastyczne, układały rytmy.  Przedszkolaki utrwaliły nazwy planet oraz poznały kolejność ich występowania, obserwowały jak ziemia krąży wokół słońca i jak obraca się wokół własnej osi, dzięki odpowiednim pomocom. Stworzone zostały również galaktyki, które wywołały mnóstwo radości wśród dzieci.