Wiosenny konkurs recytatorski

18 marca odbył się w naszym Przedszkolu Wiosenny konkurs recytatorski, którego tematem była wiosna oraz zbliżająca się Wielkanoc.

Do konkursu przystąpiło 24 uczestników, podzielonych na cztery grupy wiekowe: 3, 4, 5 oraz 6 latki. Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych ale wychowawczych i społecznych.

Dzieci recytowały wiersze o tematyce wiosennej oraz Świąt Wielkanocnych. Jury w składzie: Pani Katarzyna Herman, Pani Iwona Wróblewska oraz Pani Martyna Iwińska- Śledź  oceniało występy dzieci, biorąc pod uwagę  pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, strój nawiązujący do utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy wspaniale się spisali i otrzymali od publiczności gromkie brawa. Oto laureaci:

OBŁOCZKI

I miejsce Jagoda Izdebska

II miejsce Kacper Głuchowski

III miejsce Michał Szymecki

GWIAZDKI

I miejsce Michał Orzyłowski

II miejsce Milena Radzikowska

III miejsce Mikołaj Orzyłowski

Wyróżnienie: Hubert Gieranin, Julian Wierzejski

ASTRONAUCI

I miejsce Laura Zbucka

II miejsce Zuzanna Sobiczewska

III miejsce Maria Tchórzewska

Wyróżnienie: Michalina Szymaniuk, Kuba Królikowski

ODKRYWCY

I miejsce Zofia Królikowska

II miejsce Grzegorz Woźniak

III miejsce Julia Radzikowska

Wyróżnienie: Dominika Celińska, Arkadiusz Gieranin

Wszyscy recytujący wiersze otrzymali dyplom i nagrody rzeczowe.

Pozostali uczestnicy

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a przede wszystkim Rodzicom za zaangażowanie, przygotowanie stroi dla dzieci oraz nauczenie ich recytacji wierszy.