Zwierzęta sprzed milionów lat

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu realizowaliśmy temat „Zwierzęta sprzed milionów lat”. Dzieci podczas zajęć poznały różne gatunki dinozaurów oraz liczne ciekawostki o nich. Doskonaliły umiejętność porównywania wielkości, kodowania oraz liczenia wykorzystując do tego sylwetki swoich ulubionych dinozaurów. Starszaki poznając nazwy dinozaurów utrwalały przy tym poznane litery oraz doskonaliły umiejętność czytania. Podczas zajęć każda grupa wykonała również prace plastyczne, poznała piosenki o dinozaurach oraz rozwiązywała zagadki. Przedszkolaki były bardzo aktywne podczas zajęć, z ciekawością słuchały opowiadań o dawnych czasach oraz z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych podczas, których naśladowały pradawne gady. Miniony tydzień był również okazją do pochwalenia się swoimi zbiorami dinozaurów, które dzieci przynosiły do przedszkola.

Obłoczki

Gwiazdki