Lekcja z klockami LEGO WeDo20

W piątek 19 kwietnia odbyły się zajęcia z robotyki i programowania. Astronauci na robotyce rozmawiały o segregacji śmieci. Przypomniały sobie, dlaczego jest ona tak ważna, jak dzielimy śmieci i do jakich koszy należy je wrzucać. Dzieci zastanawiały się jak można ograniczyć ilość produkowanych śmieci- np. ubrania za małe przekazać kolejnym dzieciom, na zakupy zabierać kosz, a nie kupować reklamówki, używać szklanych opakowań, które później można wykorzystać po raz kolejny.  Dowiedziały się też jak wygląda wysypisko śmieci. Jako zadanie wykonały śmieciarkę- wywrotkę, którą po zaprogramowaniu mogły się bawić i swobodnie jeździć, wysypując „śmieci” w określone miejsca.

Odkrywcy budowali robota skorpiona, który podnosił i poruszał odstraszająco odwłokiem oraz miał ruchome szczypce, w które łapał ofiary.