Mali programiści

Na zajęciach z robotyki  mali naukowcy uczą się  podstaw programowania, które jak się okazuje, mogą  być wielką przyjemnością. 05.04.2024 r. dwie najstarsze grupy przedszkolne uczestniczyły w kolejnych zajęciach z robotyki.

Astronauci ćwiczyli swoje umiejętności konstruując oraz programując robota – wyścigówkę.  Zastosowali w nim mechanizm przekładni. Podczas programowania stworzyli 4 programy: dwa do jazdy prosto ze zmienną prędkością oraz dwa do skręcania i jazdy do tyłu. Na koniec zajęć odbył się ekscytujący wyścig Formuły 1.

Odkrywcy skonstruowali robota – ważkę, która jadąc miał za zadanie jednocześnie poruszać skrzydłami.

W tym robocie zastosowano mechanizm podwójnych zębatek. Dzięki mniejszej zębatce ważka mogła szybciej poruszać skrzydłami podczas gdy większa zębatka odpowiadała za powolny ruch kół.  Programując roboty dzieci urozmaicały podstawowy program dodając do niego płytki funkcyjne z głosem oraz obrazem łąki.