Wiosna na wsi

W tym tygodniu Kosnoludki poszerzały wiedzę na temat zwierząt hodowanych w gospodarstwie. Dzieci rozpoznawały odgłosy wydawane przez zwierzęta z wiejskiego podwórka, rozwiązywały zagadki, doskonaliły umiejętność liczenia. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają prace na wsi oraz czego potrzebuje rolnik do pracy. Kosnoludki dowiedziały się także jak nazywają się dzieci zwierząt wiejskich, jakie zwierzęta dają mleko oraz jakie produkty powstają z mleka i wełny. Dzieci słuchały opowiadań, uczyły się nowych piosenek, wykonywały prace plastyczne, a przy tym wszystkim świetnie się bawiły. Na dzieci z grupy Obłoczki i Gwiazdki czekały także na świetlicy szkolnej przygotowane wcześniej „wiejskie stacje zadaniowe” na których miały okazję nakarmić zwierzątka, wykonać owieczki, pozbierać jajka w kurniku czy wydoić krowę. To był ciekawy pełen atrakcji tydzień!

OBŁOCZKI

GWIAZDKI