Ślubowanie

25 października 2022r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to czego już się nauczyli w szkole.

Gotowi oraz odświętnie ubrani przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Wspólnie ze starszymi uczniami z klasy drugiej wzięli udział w przedstawieniu ,

w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy , tańca i śpiewu piosenek.
Początek uroczystości został rozpoczęty powitaniem Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, Rodziców, Pracowników Szkoły oraz uczniów.
Następnie uczniowie klasy I zaprezentowali układ taneczny z wykorzystaniem rekwizytów kwiatowych.

Część artystyczna była powiązana z programem telewizyjnym w którym brały udział znane osobliwości.

Uczniowie Klasy I wykazali się znajomością prawidłowego zachowania się w szkole i klasie,

znajomością zasad bezpieczeństwa drogowego, właściwego odżywiania.

W kolejnej części pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem oraz swym zachowaniem

i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia,

które było najważniejszym momentem uroczystości i wzbudziło wiele emocji.

Najmłodsi otrzymali tarcze szkolne oraz legitymacje.

Następnie dokonali przypieczętowania odcisku palca do kroniki szkolnej.

Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów, słowników, książek

i upominków przygotowanych przez Panią Dyrektor.

Pod koniec uroczystości klasa druga zaprezentowała piosenkę dla pierwszaków i wręczyła prezenty.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przez rodziców.

Dzieci bawiły się przy muzyce, miały wiele atrakcji w formie zabaw, a tort uświetnił zakończenie uroczystości.