Powitanie wiosny

Dzisiaj w naszej szkole przedszkolaki i klasy 1-3 obchodzili Dzień Kolorowej skarpetki na znak Światowego Zespołu Downa. Dzieci dowiedzialy się czym charakteryzuje się ta choroba w celu zwiększenia świadomości społecznej wśród najmłodszych i starszych. Nasze kolorowe skarpetki były symbolem naszej tolerancji dla odmienności innych osób i dzieci chorujących na Zespół Downa.

Uczniowie naszej szkoły również powitali kalendarzowa wiosnę i pożegnali zimę. W tym celu każda klasa i grupa przedszkolna wybrała się na krótki spacer z klasową marzanna. Czy odpędziła zimę? Przekonamy się za kilka dni, czy dzieci z Kosnów przestraszyły zimową porę roku a zachęcili Panią Wiosnę – pięknymi marzannami wykonanymi z materiałów ekologicznych.