Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. W minionym tygodniu dzieci z naszego przedszkola miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy. Dzieci dowiedziały się co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę, przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci. W piątek na zakończenie ekologicznego tygodnia przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Wszystkie grupy spotkały się na sali gimnastycznej i zaprezentowały przygotowane piosenki dla Ziemi, po występach wspólnie bawiliśmy się przy muzyce.