Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września, to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i drosłych. Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę „The Dot” – Kropka, w której opowiedział historię małej Vashti, nieśmiałej dziewczynki, która uwierzyła w siebie i odkryła swój talent.

Dzieci i wychowawcy  przedszkola przyszli dziś ubrani w grochy, kropki i groszki. Wszystkie grupy rozpoczęły świętowanie od zapoznania się z historią Vashti, najpierw wysłuchały opowiadania, a następnie obejrzały krótki filmik o tytułowej „Kropce”. Kolejnym punktem dzisiejszego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką: dzieci ćwiczyły, doskonaliły umiejętność trafiania do celu,  segregowały kropki wg. kolorów i wielkości, tworzyły kropkowe obrazy i prace plastyczne  niczym prawdziwi artyści, było kodowanie – kropkowanie, były sensoryczne kulki do zabawy, zerówka stworzyła nawet kropkową, sałatkę owocową i prezentowały swoje talenty na forum grupy. Na koniec rozdano pamiątkowe dyplomy, aby dzieci zapamiętały, że każdy z nich ma wyjątkowy talent oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.

OBŁOCZKI

GWIAZDKI