Pierwsze zajęcia z robotyki

22.09.2023 r. grupa Astronautów i Odkrywców uczestniczyła w pierwszych zajęciach z robotyki.

Trenerzy z Małego Inżyniera przypomnieli zawartość każdego zestawu klocków Lego WeDo oraz sposób ich szukania. Następnie dzieci przystąpiły do budowania pierwszego robota Milo. Dla Astronautów to było pierwsze spotkanie z robotem. Dzieci były po

d dużym wrażeniem efektu swojej pracy. Jeszcze bardziej spodobała im się możliwość wprawienia robota w ruch. Przedszkolaki wysłuchały instrukcji trenera po czym sami przystąpili do układania programu na tabletach. dzięki niemu ich robot mógł jechać do przodu i tyłu z różną prędkością oraz zmienić kolor.

Zajęcia z robotyki w naszym przedszkolu dla dzieci są bezpłatne, finansowane przez przedszkole. Dziękujemy za tą możliwość, dzięki której wszystkie dzieci mogą korzystać z tych zajęć.