Spotkanie z wiewiórką i jeżem

3 października do naszego przedszkola przyjechali niezwykli goście sosnowiórka czerwona z Ameryki północnej oraz jeż pigmejski afrykański.

W spotkaniu ze zwierzątkami wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Pani opowiadała dzieciom różne informacje i ciekawostki na temat owych zwierzątek, a dzieci z zaciekawieniem słuchały oraz zadawały pytania. Następnie nadszedł czas, w którym przedszkolaki mogły wziąć na ręce wiewiórkę, pogłaskać ją czy delikatnie przytulić. Po zapoznaniu się z rudą koleżanką nadszedł czas na kolczastego jeża. Dzieci nie brały go na rączki, ale każdy mógł go pogłaskać i sprawdzić na własnej skórze czy jego kolce faktycznie są tak ostre jak myśleli.

Spotkanie to wywołało u Kosnoludków wiele emocji. Dzieci zapoznawały się z nowymi zwierzątkami z wielką ekscytacją, radością, szczęściem, a niektórzy z przerażeniem w oczach przełamywali swoje bariery i strachy.

To było bardzo fajne i ciekawe wydarzenie. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekają na poznanie kolejnych niespotykanych przez nich na co dzień zwierzątek. A to już niebawem!

OBŁOCZKI

GWIAZDKI