Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach

W poniedziałek, 23.10.2023r. przedszkolaki udały się do Siedlec, a konkretnie do Komendy Miejskiej Policji, aby dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba policjanta. Dzieci na komendzie przywitała sierż. sztab. Barbara Jastrzębska, która opowiadała o pracy funkcjonariuszy policji oraz oprowadziła „małych gości” po całej placówce. Dzieci na początku swojej wizyty dowiedziały się kim jest oficer dyżurny oraz jak ważna jest jego rola w strukturach policyjnych. Następnie zwiedziły sale przesłuchań, salę odpraw, gdzie policjanci zbierają się przed wyruszeniem na patrole, gabinet komendanta oraz  siłownię. Zobaczyły również strzelnicę. Dużą radość wywołała możliwość założenia kajdanek czy kasku policyjnego. Dzieci poznały też pracę technika kryminalistycznego i obserwowały jak zdejmowane są ich odciski palców pozostawione na kartkach, które zabrały później do domu. Podczas oprowadzania,  dzieciom zadawano dużo pytań, na które przedszkolaki chętnie odpowiadały. Na koniec Kosnoludki odwiedziły psy policyjne, dowiedziały się kto z nimi pracuje i jaka jest ich rola w policji. Podczas spaceru mogły  zobaczyć również radiowozy policyjne, które znajdowały się na parkingu przy komendzie.

Radość na twarzach przedszkolaków, wspaniała atmosfera oraz skupienie, z jakim wysłuchały informacji  mogą świadczyć o tym, że spotkanie z funkcjonariuszami będzie dla nich niezapomnianą przygodą.