Wioska ginących zawodów

Wioska ginących zawodów jest świetnym miejscem, które powinien odwiedzić każdy z nas. Pokazuje ile trudu i pracy trzeba włożyć, aby potem móc cieszyć się z tego co udało nam się osiągnąć.

Na początku wycieczki, na którą wybrali się uczniowie klas 1-3 pod czujnym okiem pani instruktor wykonywali pyszne, słodkie pierniczki. Samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem zagniatały i wałkowały ciasto, oraz nadawały kształt piernikom przy pomocy różnorodnych foremek.

W oczekiwaniu na wypiek pierników dzieci zwiedziły warsztat tkacza, kowala i kołodzieja, gdzie mogły dowiedzieć się czym zajmuje się dany rzemieślnik, poznać narzędzia i wyposażenie warsztatu oraz przyjrzeć się jego pracy.

Na zakończenie warsztatów dzieci degustowały własnoręcznie upieczone pierniczki oraz zjadły pyszne kiełbaski z ogniska.