Baśnie, bajki, bajeczki

„Baśnie, bajki bajeczki”- taki temat w tym tygodniu realizowany był w przedszkolu „Kosnoludki”. Celem zajęć było  inspirowanie dzieci do zabaw opartych na znanych bajkach i baśniach i utrwalenie ich treści. Dzieci zapoznały się z wybranymi bajkami i baśniami, między innymi : „Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek”, „Jaś i Małgosia”, „Pinokio” i inne.  Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach ruchowych, zajęciach matematycznych i plastycznych. Dzieci wykonywały prace plastyczne, kolorowały obrazki, wycinały, wyklejały, kodowały na dywanie, rozwijały umiejętność przeliczania, a także bawiły się w teatr. Ponad to przedszkolaki dowiedziały się także jak powstają książki, czyli jak wygląda ten proces zaczynając od pomysłu kończąc na  znalezieniu się książki w księgarni.

Udział w bajkowym tygodniu miał na celu wdrażanie dzieci do uważnego słuchania tekstów literackich oraz zainteresowań literaturą dziecięcą.