Dzisiaj nasze przedszkole i klasy 1-3 odwiedziły dwie małpki marmozeta Joszi i Jasza, które są rodzeństwem. Przedszkolaki dowiedziały się, że te zwierzątka mieszkają w dużych klatkach, aby miały dużo miejsca do biegania i skakania. Uwielbiają wskakiwać na półki, hamaki, kocyki i gałązki. Małpki nawołują się wzajemnie, co przypomina śpiew, robią przy tym dużo hałasu i swoje harce rozpoczynają bardzo wcześnie rano. Jedzą banany, gruszki, jabłka, różne owoce, a z warzyw paprykę i marchewkę, muszą się dobrze odżywiać. Małpki mają długi ogon, który wbrew pozorom służy do utrzymania równowagi. Kiedy ich opiekun jest chory, nie może zbliżać się do zwierzątek, ponieważ zwierzęta chorują na te same choroby co ludzie i bardzo szybko zarażają się, co nie jest dla nich bezpieczne. Dzieci były zachwycone widokiem zwierzątek oraz zaskoczone odgłosami jakie one wydają.

To była wspaniała lekcja przyrody!