Wokół nas

W minionym tygodniu nasze Przedszkolaki poznawały kodeks swojej grupy. Najmłodsze z nich dopiero zapoznawały się z zasadami panującymi w przedszkolu, natomiast dla starszych grup było to już tylko przypomnienie. A to wszystko po to, aby w naszych grupach każdego dnia panowała dobra atmosfera, by każdy czuł się dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Kolejnego dnia dzieci dokładniej poznały otoczenie szkoły oraz jej pracowników. Utrwaliły także znajomość nazw przyborów higienicznych dostępnych w łazience, zasad higieny i konieczności częstego mycia rąk oraz zębów. Dzieci wykonały kilka prac plastycznych, rozwijając przy tym swoje umiejętności i zdolności manualne. Przedszkolaki utrwaliły także znajomość nazw kolorów, poszerzyły wiedzę na temat własnych możliwości i talentów. Doskonaliły swoje umiejętności matematyczne, a także dokonywały analizy i syntezy prostych wyrazów. Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki pożytkowały swoje pokłady energii na placu zabaw. To był dobry tydzień.