Dzień przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

20.09. w piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia Rodzice naszych Kosnoludków zaplanowali dla swoich pociech wyjazd do sali zabaw Kids Paradise w Siedlcach. Na miejscu dzieci miały do dyspozycji małpi gaj i salę z kulkami do zabaw i szaleństw, a Rodzice okazje do wspólnej kawy i integracji. Ponadto przedszkolaki zostały zaproszone na wspólne warsztaty na których wykonały podwodny świat w słoiczkach oraz na zabawy i tańce z animatorką przy ulubionych przebojach dziecięcej muzyki. Na obiad wszyscy ze smakiem zjedli pizze, a na zakończenie wspólnego świętowania czekała na dzieci kolejna niespodzianka – tatuaże dla wszystkich. Radość i śmiech przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie.

Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominały ten dzień.