Kolejny tydzień za nami, jak zwykle było bardzo miło i ciekawie. W minionym tygodniu Kosnoludki poznawały jesień poprzez różne zmysły . Podczas spaceru dzieci mogły zauważyć zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, m.in spadające liście, kasztany, żołędzie. Nie zabrakło też rozmów o ubiorze stosownym do pogody. Zwróciliśmy też uwagę, jak ważne jest zjadanie dużej ilości owoców i warzyw, rozumienie znaczenia witamin dla zdrowia człowieka . Dzieci mogły posmakować owoców, które jesienią zbieramy w sadach. Przedszkolaki wykonały zdrowe szaszłyki owocowe. Kolejnego dnia poznaliśmy znaki drogowe, które mijamy codziennie w drodze do przedszkola. Powtarzaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przejściu dla pieszych. Następnego dnia przedszkolaki wykonywały pracę plastyczne o jesiennej tematyce, które kształtują wrażliwość maluchów na piękno przyrody jesienią. Jesienny tydzień był pełen zabaw muzyczno-ruchowych, zabaw matematycznych , logopedycznych oraz pogadanek, piosenek i wierszy .