Pasowania nadszedł czas,

uczniem chce być każdy z nas.

Dnia 08.10.2024r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Izdebkach – Kosnach odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Tego dnia pierwszoklasiści mogli pochwalić się swoimi zdobytymi już wiadomościami i umiejętnościami.

Na początku przywitaliśmy gości częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i drugiej. Były wiersze, piosenki i tańce.

Następnie nadszedł uroczysty moment dzisiejszego dnia – ślubowanie. Jednak zanim mogliśmy przystąpić do tego wydarzenia rodzice nałożyli birety na głowy swoich pociech.

Cała szkoła odśpiewała hymn polski, a po nim pierwszaki uroczyście ślubowali.

Pani dyrektor Beata Sieczkiewicz dokonała uroczystego pasowania dużym ołówkiem.

Złożoną przysięgę najmłodsi uczniowie przypięczętowali w Kronice szkolnej.

Na znak iż stali się uczniami pierwszoklasiści otrzymali z rąk Pani Dyrektor i Wójta Gminy Zbuczyn Huberta Pasiaka tarcze szkoły, legitymacje szkolną oraz dyplom przyjęcia w poczet uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Izdebkach – Kosnach.

Oprócz ważnych dokumentów uczniowie otrzymali drobne upominki na pamiątkę dzisiejszego wydarzenia.

Po oficjalnej uroczystości udaliśmy się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów. Kiedy uczniowie skosztowali wszystkich przysmaków, czekała na nich zabawa taneczna. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Zabawom nie było końca.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a w szczególności Wójtowi Gminy Zbuczyn – Hubertowi Pasiakowi za poświęcony czas i obecność w tak ważnym dla pierwszaków dniu.