Domowi ulubieńcy

W minionym tygodniu w przedszkolu realizowano tematy związane ze zwierzątkami, które można trzymać w domu. Dzieci dowiedziały się jak należy o nie dbać, gdzie mieszkają, jakie mają potrzeby. Wszystkie grupy zapoznały się z zawodem weterynarza. Przedszkolaki poznały zasady prawidłowej opieki nad zwierzętami oraz zapoznały się z akcesoriami, które są niezbędne przy opiece nad nimi. Brały udział w zajęciach ruchowych, muzycznych, matematycznych, wysłuchały opowiadania, utrwaliły słowa nowej piosenki i pracowały z matą do kodowania. Doskonaliły umiejętność układania obrazków pociętych na części, wykonały prace plastyczne, doskonaliły umiejętność wycinania nożyczkami. Astronauci i Odkrywcy poznali literkę E,  wyszukiwali rzeczy na pierwszą głoskę danego wyrazu, a najstarsi nawet pisali literki na tablicy i w zeszytach. Największą atrakcja dla dzieci była wizyta chomika na zajęciach.

ODKRYWCY

ASTRONAUCI