Roboty do zadań specjalnych

Warsztaty robotyczne, które odbyły się 27.10.2023 r. po raz kolejny dostarczyły naszym przedszkolakom wiele emocji, radości i uśmiechu na twarzy.

Odkrywce tego dnia budowali i programowali – łazika, w którym wykorzystali dwa silniki. Na przykładzie konstrukcji Łazika Marsjańskiego, dzieci dowiedziały się jak można badać kosmos, co to takiego NASA, jak łaziki dostają się na inne planety, oraz na jakich planetach obecnie działają roboty. Dużo radości sprawiło dzieciom sterowanie robotem tak aby zebrał marsjańskie kamienie. Do wykonania tego zadania użyli dwóch programów, które odpowiadały za kierunek i prędkość robota.

 

Astronauci tego dnia konstruowali symulator trzęsienia ziemi. Dowiedzieli się w jakich rejonach kuli ziemskiej można zaobserwować to zjawisko. Trenerzy wyjaśnili dzieciom jak ważna jest dla bezpieczeństwa szeroka konstrukcja domów w przypadku trzęsienia ziemi. Podczas zabawy robotami dzieci testowały wytrzymałość zbudowanych przez siebie domów. W programie mogli wybrać siłę trzęsienia oraz jego prędkość.