,,Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.”

Zgodnie z polską tradycją przed przypadającym na 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych porządkuje się groby rodzinne,

ale także groby tych, którym winni jesteśmy pamięć – żołnierzy poległych za wolność ojczyzny.

30 października uczniowie klas 4 i 5 wraz z opiekunami przyłączyli się do ,,Akcji Cmentarz”.

Dobrym przewodnikiem po miejscowym cmentarzu okazał się tata jednej z naszych uczennic, pan Tomasz Zbieć.

Uczniowie chętnie słuchali  jego opowieści o miejscowych bohaterach, jak również ochoczo wzięli się do pracy.

Porządkowali zaniedbane groby i zapalali na nich znicze.

W szkole realizowana jest również akcja „Znicz pamięci”,

w ramach której uczniowie zapalają znicze na grobach bohaterów, osób zasłużonych czy poległych żołnierzy.

Wykonują zdjęcie i przynoszą je do szkoły, gdzie powstaje tablica pamięci, która co roku

bardzo szybko się zapełnia.

Wprowadzanie dzieci w świat wartość moralnych i uczuć patriotycznych jest ważnym zadaniem w edukacji młodego pokolenia,

dlatego staramy się, by nie zabrakło tego typu zajęć.