Ami w przedszkolu

30 stycznia, we wtorek odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii. Na zajęciach tych dzieci uczą się prawidłowego kontaktu z psem, poznają jego potrzeby i wzmacniają empatię względem zwierząt. Poza tym, spotkania są doskonałą okazją do relaksacji, wyciszenia, a także znakomitą motywacją do podejmowania różnorodnych działań w zakresie wspierania funkcji motorycznych, poszerzania słownika czynnego dziecka, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji.

Na początku naszych zajęć przedszkolaki przywitały się z Ami i nakarmiły swojego czworonożnego przyjaciela. Następnie rozmawiały z p. Moniką o emocjach, o tym jak się czują zwierzęta w różnych sytuacjach, np. kiedy ktoś je zostawia, albo kiedy wychodzi z nimi na spacer, itp. dzieci starały się samodzielnie nazywać emocje przedstawione na ilustracjach. Podczas zajęć masowały pieska sensorycznymi piłeczkami oraz chowały jedzenie dla Ami w specjalnej skrytce, z której piesek musiał je wyszukać. Na koniec przyszedł czas na pokonanie toru przeszkód oraz czułe pożegnania. Czekamy na kolejne spotkanie!