Duże roboty

02 lutego Astronauci na robotyce rozmawiały o segregacji śmieci. Dowiedziały się, dlaczego jest ona tak ważna. Przypomniały sobie jak dzielimy śmieci i do jakich koszy należy je wrzucać. Dzieci zastanawiały się jak można ograniczyć ilość produkowanych śmieci- np ubrania za małe przekazać kolejnym dzieciom, na zakupy zabierać kosz, a nie kupować reklamówki, używać szklanych opakowań, które później można wykorzystać po raz kolejny. Dzieci były bardzo zainteresowane przedstawionymi problemami. Dowiedziały się też jak wygląda wysypisko śmieci. Jako zadanie wykonały śmieciarkę- wywrotkę, którą po zaprogramowaniu mogły się bawić i swobodnie jeździć, wysypując „śmieci” w określone miejsca.

Odkrywcy na robotyce rozmawiali o dinozaurach. Budowali z klocków LEGO WeDoo Triceratopsa największego robota, którego można zbudować z tych klocków. Instrukcja składała się ze 100 slajdów. Dzieci po raz pierwszy budowały tak dużego robota. Praca został zakończona pełnym sukcesem.