Dzisiaj przedszkole i klasy 1-3 odwiedziła papuga Ara razem ze swoim opiekunem. Podczas spotkań dzieci dowiedziały się, że te papugi w Polsce możemy zobaczyć tylko w zoo lub papugarni, a na wolności występują w Ameryce Południowej, czy Australii. Mieszkają w dziuplach, które zajmują po innych ptakach. Papugi mają oczy osadzone z boku głowy, dlatego aby widzieć to co jest przed nimi, muszą skręcić głowę, dziób mają twardy i ruchomy, zagięty do dołu, uszu nie widać, mają po cztery pazury – dwa z przodu i dwa z tyłu.

Co jedzą? Przede wszystkim orzechy, karmę, kukurydzę, owoce, listki, nasiona larwy i robaki. Dzieci dowiedziały się, że papugi wiążą się ze sobą na całe życie. Małe papużki dożywają około  15lat, średnie 35, a duże tak jak Ary około 60-70lat. Papuga, która nas odwiedziła miała 25lat. Dowiedzieliśmy się również, że papugi to najmądrzejsze stworzenia, a nie sowy jak wszyscy myślą. Wszystkie przedszkolaki i uczniowie z zaciekawieniem słuchali tych wszystkich informacji oraz z zachwytem przyglądali się stworzeniu. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie sobie pamiątkowych zdjęć z papużką. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania!