,,Nie bądź obojętny, reaguj na zło”

Cudowny chłopak. Biały ptak - Monolith Films - Monolith Films

Kilka lat temu na ekranach kin pojawił się film, który podbił serca uczniów, nauczycieli i rodziców. Film o empatii, przyjaźni, szkole, jego tytuł to  CUDOWNY CHŁOPAK. Uczniowie klas starszych dobrze go pamiętają. Ogromne wrażenie zrobiła na nich historia Auggiego, chłopca o zdeformowanej twarzy. Dlatego gdy tylko na ekrany kin weszła druga część filmu, nie trzeba było długo namawiać uczniów klas IV- VIII, aby wybrali się na ten wartościowy seans filmowy.

,,Tym razem twórcy skupiają się na postaci Juliana, czyli chłopca, który w pierwszej części był prześladowcą Auggiego. Dorastający chłopiec zaczyna żałować swojego czynu, ale dopiero historia opowiedziana przez babcię pozwoli mu uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie mają  wrażliwość wobec słabszych i reagowanie na ich krzywdę”

Film poruszył ważne tematy:

?dlaczego warto pomagać innym?,
? czym jest bullying i jak sobie radzić z przemocą rówieśniczą?,
? jak z małych aktów przemocy wyrastają większe?,
? jak działają słowa?,
? dlaczego jesteśmy inni i jak każde działanie może uruchamiać w różnych osobach różne emocje?

Po seansie uczniowie udali się do pizzerii Kampa, aby w przyjaznej atmosferze spędzić czas w towarzystwie kolegów i koleżanek oraz przedyskutować to, co zobaczyli na wielkim ekranie.