Mamy różne charaktery

Temat poprzedniego tygodnia, który realizowaliśmy w naszym przedszkolu to „Mamy różne charaktery”. Przedszkolaki wysłuchały wierszy oraz opowiadań, uczyły się nowych piosenek, poznały podstawowe wartości, którymi należy się kierować. Dzieci rozwijały sprawność manualną podczas zabaw z plasteliną oraz wykonywania prac plastycznych, poznały pojęcia długi i krótki. Dzieci poszerzały swoją wiedzę o emocjach, odróżniały zachowania pozytywne od negatywnych, a także wypowiadały się na temat przyjaźni oraz swoich talentów. Ponad to przedszkolaki dużo kodowały, liczyły, przeliczały, układały rytmy, wycinały nożyczkami oraz wykonywały zadania na interaktywnych tablicach. Korzystając już z wiosennej pogody przedszkolaki codziennie wychodziły na dwór, gdzie aktywnie spędzały czas na placach zabaw, boisku oraz podczas spacerów.