Zdrowa iskra w Dolinie Liwca

 

10 kwietnia 2024r. przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej uroczystości pod hasłem:

ZDROWA ISKRA W DOLINIE LIWCA.

Atrakcje, które zostały przygotowane na ten dzień, miały na celu propagowanie dbania o zdrowie w każdym wieku z wykorzystaniem piękna otaczającej nas przyrody.

Nasza szkoła jest położona w Dolinie Górnego Liwca, a w sąsiadującej miejscowości ma swoje źródło. To urocza, płytka a przy tym spokojna rzeka. Wędrując wzdłuż jej brzegów można odpocząć, zrelaksować się, posłuchać śpiewu ptaków czy tez najzwyczajniej pobyć wśród natury. Postanowiliśmy wykorzystać walory przyrodnicze naszej okolicy i połączyć je ze zdrową aktywnością fizyczną.

Tego dnia na uczestników imprezy czekały przeróżne niespodzianki.

Przedszkolaki od rana miały trening z piłką prowadzony przez instruktora z Akademii Drużyny Kangura.

Klasy I-III zmagały się podczas mini zawodów sportowych.

Najstarsi uczniowie przyjechali do szkoły rowerami, aby uczestniczyć w rajdzie do źródeł Liwca.

Największą atrakcją był przyjazd przedstawicieli Komendy Policji w Siedlcach oraz OSP w Grochówce.

 

Strażacy pozwolili obejrzeć swój wóz od zewnątrz jak i od środka, przymierzyć strażacki strój i sprawdzić się podczas biegu w umundurowaniu z obciążeniem. Zachęcali młodzież do zapisów do młodzieżowych grup ochotniczych.

 

Niespodzianką tego niecodziennej uroczystości było spotkanie z policjantami z Komendy w Siedlcach. Razem z nimi przyjechał pies policyjny o wdzięcznym imieniu Cywil oraz jego przewodnik.

Głównym celem tej wizyty było zapoznanie dzieci i młodzieży z właściwym postępowaniem wobec zwierząt oraz zasady zachowania się w przypadku ataku agresywnego czworonoga.

Przedszkolaki poznały zadania psa służbowego oraz ciekawostki w temacie co potrafi psi nos.

Starsi uczniowie mieli okazję zobaczyć Cywila w akcji, podczas pogoni za bandziorem.

Dużym powodzeniem cieszył się symulator jazdy na skuterze oraz okulary symulujące wpływ spożycia alkoholu lub narkotyków na organizm.

Podczas zabaw  nasza zaprzyjaźniona grupa seniorów zawędrowała ,,na kijkach” w okolice źródeł Liwca, aby sprawdzić tegoroczny stan wód tej rzeki.
Wszystko co dobre, szybko się kończy, dlatego na zakończenie każdy mógł zjeść pyszną kiełbaskę z iskrzącego się ogniska.
PARTNEREM TEGO WYDARZENIA JEST SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO