Pierwsze zajęcia z robotyki

W piątek 17 września odbyły się długo oczekiwane zajęcia z robotyki dla dwóch grup przedszkolnych.

W trakcie zajęć z robotyki  mali inżynierowie pod czujnym okiem instruktora konstruują roboty i tworzą dla nich programy, pracując w dwuosobowych zespołach, dzięki czemu od najmłodszych lat uczą się pracy w grupie i rozwijają zdolności interpersonalne.

Ponad 800 klocków, w tym 3 silniki i 2 czujniki pozwolą na zbudowanie niesamowitych konstrukcji robotów i maszyn. Dzięki tabletom programowanie jest dużo przyjaźniejsze dla dzieci.

Podczas pierwszych zajęć grupa Gwiazdki zapoznała się z zasadami budowania robotów z klocków Lego WeDo. Natomiast grupa Odkrywców zaprezentowała trenerowi co pamięta z poprzednich zajęć. Obie grupy skonstruowały kosmicznego łazika, którego zaprogramowały na tabletach. Po uruchomieniu programu roboty poruszały się w określonym kierunku oraz z prędkością wskazaną przez dzieci. Mali inżynierowie mogli również zmieniać dźwięk oraz kolor swojego łazika.

Pierwsze zajęcia z 20 zaplanowanych okazały się bardzo udane. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne, które odbędą się już za tydzień !!!