Kodowanie na macie – dni tygodnia i przeliczanie

W naszym przedszkolu realizowany jest dzięki uzyskaniu grantu z programu „Rosnę z matematyką” organizowanego i finansowanego przez mFundację program „1,2,3 – koduję ja i Ty!”. W ramach projektu dla wszystkich grup przedszkolnych zostały zakupione maty do kodowania z zestawem kolorowych kubeczków, kolorowych kartoników, krążków funkcyjnych oraz robot Genibot.
Grupa Astronauci podczas zajęć wykorzystywała matę oraz krążki kompetencji kluczowych i utrwalała dni tygodnia oraz pojęcia, dziś, wczoraj, jutro, pojutrze, przedwczoraj i obliczała ile dni minęło np. od wtorku do soboty.  Kolejnym zadaniem przedszkolaków było przeliczanie klocków umieszczonych na macie i odszukanie kartonika z odpowiednią cyfrą.