Nasi uczniowie na Mazowieckim Tygodniu Bezpieczeństwa

Uczniowie klasy IV w tym roku szkolnym wytrwale przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową.

8 maja 2023 roku podeszli do części teoretycznej, którą zdali z bardzo dobrym wynikiem.

Następną stresującą datą był 15 maja.

Tego dnia został przeprowadzony w naszej szkole egzamin praktyczny,

na którym egzaminatorem był policjant mł.asp. Daniel Soszyński.

Zdający pomimo trudnych warunków pogodowych poradzili sobie z wyzwaniem i otrzymali pozytywną ocenę.

Zwieńczeniem ich wysiłków było uroczyste wręczenie kart rowerowych przez posła Krzysztofa Tchórzewskiego,

wójta gminy Zbuczyn Huberta Pasiaka, Mazowiecką Wicekurator Oświaty Dorotę Skrzypek,

dyrektora siedleckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Uczniowie uczestniczyli w pikniku, przygotowanym w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa.

Atrakcji było tam mnóstwo.

Czwartoklasiści brali udział w konkursach organizowanych przez Nadleśnictwo oraz zabawach plenerowych prowadzonych przez Sanepid.

Próbowali jazdy na symulatorze motoru pod opieką policjantów

oraz prezentowali swoje umiejętności medyczne przed panią instruktor ze szkoły Medyk.

Ciekawą atrakcją, był pokaz przygotowany przez Państwową Straż Pożarną w Siedlcach oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Dziewulach.

Miły akcent wniosły również panie z koła gospodyń wiejskich w Dziewulach, gdyż przygotowały mały poczęstunek.

Uczniowie spędzili czas na miłych pogawędkach, poznawaniu nowych osób.

Uzupełniali swoją wiedzę na tematy bezpiecznego poruszania się na drodze.

Wiedzą, że należy zachowywać ostrożność oraz dbać o bezpieczeństwo swoje i innych,

stosować się do zasad kodeksu ruchu drogowego, którego nauczyli się przygotowując do tak ważnego dla nich egzaminu.