Robotyka – wyścigówki.

29.09.2023 r. odbyły się kolejne zajęcia z robotyki.

Astronauci podczas zajęć doskonaliły swojego robota Milo dodając mu kolejne funkcje podczas kodowania. Tym razem dzieci dużo sprawniej poradziły sobie z łączeniem klocków oraz obsługą tabletów. Astronauci byli mile zaskoczeni gdy instruktor ogłosił czas na zabawę robotem. Dzieci z radością obserwowały swoje budowle w ruchu.

Odkrywcy natomiast zbudowali wyścigówkę wyposażoną w czujnik ruchu oraz przekładnię. Po zaprogramowaniu robotów dzieci mogły sprawdzić szybkość swojego pojazdu podczas wyścigu. Trener zaprezentował Odkrywcom w jaki sposób działa przekładnia zmieniając ustawienie gumki na kole napędowym. Dzieci dowiedziały się również jak duży wpływ na szybkość pojazdu ma rozmiar jego opon. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały na pamiątkę naklejki z wizerunkiem zbudowanego robota.