Nadeszła piękna, złota jesień,                                                                                                                                                                  Z każdym dniem robi się coraz chłodniej , liście opadają, tracą barwę,                                                                  przyroda powoli przygotowuje się do zimowego snu.

W przedszkolu nadszedł czas na jesienne zabawy, zbieranie liści, szyszek, kasztanów. W każdej sali Kącik Przyrody wzbogacony o dary jesieni, tworzy doskonały warsztat do wielozmysłowego poznawania i wzbogacania wiedzy o jesieni.

W tym tygodniu dzieci z wszystkich grup poznawały i poszerzały wiedzę o darach jesieni, które osobiście zbierali podczas spacerów. Dzieci słuchały odgłosów jesieni, układały jesienne rytmy, przeliczały i tworzyły zbiory z jesiennych skarbów, poznały grzyby jadalne oraz trujące oraz wykonywały jesienne prace plastyczne. Nie zabrakło także zabaw ruchowych oraz piosenek o tematyce jesiennej. Gwiazdki i Obłoczki wykonały sobie także na pamiątkę jesienną mini sesje zdjęciową.

Nasze dzielne Kosnoludki przechodziły przez przygotowaną przez Panie jesienną ścieżkę sensoryczną. Dzieci z radością oraz zachwytem przechodziły po kukurydzy, patykach, liściach, szyszkach, kasztanach, iglastych gałązkach, żołędziach, liściach kukurydzy trocinach i korze. Zadanie to wywołało u dzieci wiele radości i przełamało barierę strachu u młodszych przedszkolaków.

OBŁOCZKI

GWIAZDKI