Super roboty

Na kolejnych zajęciach z robotyki Astronauci konstruowały helikopter, budynki oraz pandę. Dzieci na początku obejrzały filmik, a następnie z trenerem zastanawiały się dlaczego helikopter jest używany np. do ratowania ludzi w górach czy z powodzi. Przedszkolaki dowiedziały się, że helikopter dzięki śmigłom, może wylądować i wystartować praktycznie w każdym miejscu i nie potrzebuje pasa startowego tak jak samolot. Następnie w parach dzieci konstruowały swoje helikoptery, dzieci były bardzo skupione na wykonaniu zadania. Jak pojazdy były gotowe, nadszedł czas na zaprogramowanie ich. Na końcu dzieci miały czas żeby bawić się w ratowanie domów i pandy podczas powodzi. Mogły modyfikować swoje programy i rozbudowywać je, zmieniając płytki główne. To były naprawdę ciekawe zajęcia.

Grupa Odkrywców z trenerem tego dnia pracowała nad budowa żurawia. Dzieci dowiedziały się, że na każdą budowę żurawie są specjalnie stawiane na danym miejscu , a gdy nie są już potrzebne należy je zdemontować. Ich roboty również tak jak prawdziwe, potrafiły podnieść ciężary na odpowiednią wysokość, jak również się obracały. Dzieci samodzielnie je programowały wybierając szybkość obrotów, czas pracy oraz dźwięk jaki ich robot wydawał przy pracy. Każdy mógł również zbudować własne przedmioty które żuraw miał przetransportować.