Bal karnawałowy

11 styczna w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy połączony z zabawą choinkową. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego występu artystycznego przygotowanego przez dzieci.  Każda grupa wystąpiła i zaśpiewała piosenkę o Świętym Mikołaju.

Następnie przedszkolaki wraz z Rodzicami udały się do szatni żeby zmienić przebrania. Z trudem rozpoznaliśmy niektóre osoby. Dziewczynki zamieniły się w księżniczki, syrenki, królewny czy pieski, a chłopcy w spaidermany, batmanów, policjantów, strażaków czy w innych bajkowych bohaterów. Niektórzy Rodzice dołączyli do zabawy i także się przebrali w karnawałowe stroje.

Ku zaskoczeniu i radości wszystkich  na samym początku balu dzieci przywitał niezwykły gość – Myszka Miki. Miki z każdym przybiła piątkę, przywitała się, poczęstowała dzieci cukierkami, a następnie z każdą z grup zatańczyła wspólny taniec. Przedszkolaki oczywiście wyściskały Myszkę i zrobiły sobie razem z nią wspólne zdjęcie. Potem przeszliśmy do wspólnych zabaw tanecznych i konkurencji sportowych. Większość konkurencji i zabaw poprowadzili nasi niezastąpieni Rodzice. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, wyścigów z piłką, rozwieszania i zbierania prania, pociągów czy tańców w parach. Był też oczywiście czasu na odpoczynek i regenerację sił. W salach na dzieci czekał pyszny poczęstunek przygotowany oczywiście przez Rodziców. Najwytrwalsze dzieci które zostały do końca balu otrzymały w nagrodę do domu balony.

Ten dzień był pełen emocji i świetnej zabawy. Na pewno zapadnie na długo w pamięci naszych Kosnoludków!