Dokarmianie ptaków

Uczniowie klasy pierwszej dokarmiają ptaki.

Za oknami robi się coraz chłodniej, temperatura spada poniżej zera. Na naszą pomoc coraz bardziej liczą żyjące w pobliżu zwierzęta. Dobór pokarmu jest bardzo ważny, należy tak karmić latających przyjaciół, aby im pomóc, a nie zaszkodzić. Warto wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju nasiona mi.in. słonecznika, kukurydzy, ziarna takie jak proso, pszenica, owies, orzechy, suszone lub świeże owoce, a także gotowane warzywa. Najlepiej wsypywać do karmnika lub specjalnych pojemników. Karmniki to świetne miejsca dla ptaków, gdzie mogą chwilę odpocząć, a także pożywić się wartościowym pokarmem. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w pobliżu karmnika także poidełka, gdyż ptakom w zimę często brakuje wody. Trzeba pamiętać również o systematycznym czyszczeniu karmnika i usuwaniu z niego niezjedzonych resztek pokarmu.