Co w trawie piszczy?

W minionym tygodniu dzieci w przedszkolu rozmawiały o łące, poznały zwierzęta zamieszkujące łąkę oraz kwiaty, które można na nie naleźć. Wysłuchały opowiadań i odpowiadały na pytania odnośnie wysłuchanych tekstów. Poznały i utrwalały nowe piosenki, wykonały prace plastyczne, doskonaliły umiejętność wycinania nożyczkami, kolorowania i prawidłowego trzymania kredki, tworzyły z rozsypanki literowej nazwy kwiatów, doskonaliły umiejętność odczytywania wyrazów. Dowiedziały się również czym jest barwa ochronna u owadów, określały położenie owadów np. na kwiatku, nad kwiatkiem, za kwiatkiem itp. Grupa Odkrywców wybrała się również na pobliską łąkę i tam podziwiała zwierzątka i rośliny, które udało im się odszukać.
Brawo Kosnoludki!