Łazik i Żółw

16.02.2024r. odbyły się przedszkolne zajęcia z robotyki. Astronauci tego dnia budowali i programowali – łazika, w którym wykorzystali dwa silniki. Na przykładzie konstrukcji Łazika Marsjańskiego, dzieci dowiedziały się jak można badać kosmos, co to takiego NASA, jak łaziki dostają się na inne planety, oraz na jakich planetach obecnie działają roboty. Dużo radości sprawiło dzieciom sterowanie robotem tak aby zebrał marsjańskie kamienie. Do wykonania tego zadania użyli dwóch programów, które odpowiadały za kierunek i prędkość robota.

Grupa Odkrywców rozmawiała o żółwiach. Podczas zajęć dzieci przypominały sobie jak wygląda i czym się odżywia oraz gdzie można zobaczyć żółwia. Następni przedszkolaki zabrały się do konstruowania swoich robotów. Żółw miał zamontowane dwa silniki. jeden do poruszania się, a drugi z czujnikiem odległości, dzięki której miał się zatrzymywać, gdy zobaczy przeszkodę. Atrakcją dla dzieci było umieszczenia w programie płytki z obrazem dzięki, której mogli wyświetlać dla żółwia obrazki z liśćmi, które żółw chciał zjeść.