Witamy!!!

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „Kosem” powstało, aby wspierać edukację dzieci i młodzieży na terenie obwodu Szkoły Podstawowej w Izdebkach Kosnach. Od 1 września 2007 roku Stowarzyszenie prowadziło Niepubliczne Gimnazjum i Niepubliczne Przedszkole, a od 1 września 2008 roku Niepubliczną Szkołę Podstawową w Izdebkach Kosnach. W placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie uczy się ponad 100 uczniów, pracuje kilkunastu nauczycieli. Stowarzyszenie prowadzi zajęcia pozalekcyjne dla dzieci szkolnych, a także dodatkowe dla młodzieży pozaszkolnej. Ponadto organizuje zajęcia rekreacyjne – wycieczki rowerowe, biwaki, wycieczki piesze – do źródeł Liwca, do szkółki leśnej itp. Stowarzyszenie „Kosem” realizuje program współpracy z Polonią na Białorusi w ramach szkół patronackich pod patronatem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.