Dzień Głośnego Czytania

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Narodowego Czytania.Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta  i wybrali Osiem Nowel na ósme Narodowe Czytanie.

Laureaci Konkursu Pięknego Czytania  wraz z panią Basią prezentowali nasza szkołę  7 września w Gminnym Narodowym Czytaniu, które zostało zorganizowane przez Gminna Bibliotekę w Zbuczynie. Natomiast pozostali uczniowie uczestniczyli w tej akcji w naszej szkole. Klasy I- III czytały Katarynkę Bolesława Prusa. Uczniowie z IV- VI poznawali losy Marcysia z Dymu Marii Konopnickiej, natomiast najstarsi zmierzyli się z Sachemem Henryka Sienkiewcza. A tak to wyglądało: