W wiosce zawodów

Wybór zawodu to bardzo ważna sprawa, dlatego warto już od najmłodszych lat tak kierować swoją ścieżkę edukacyjną tak, aby umożliwiła nam znalezienie wymarzonej pracy. Najważniejsze, czym powinniśmy się kierować przy wyborze zawodu, to nasze zainteresowania i predyspozycje.

Uczniowie klas I-III udali się do Wioski Ginących Zawodów w Roskoszy. Dzieci miały okazję poznać warsztat tkacza, stolarza, kowala i cukiernika. Pod nadzorem instruktorów przystąpiły do wypieku rogalików drożdżowych z marmoladą. Samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem zagniatały i wałkowały ciasto, nadziewały i formowały rogaliki, które po upieczeniu ze smakiem zajadały.

Wyjazd do Roskoszy połączono z wizytą w schronisku dla zwierząt Azyl. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zawieźli czworonogom moc prezentów, czyli produktów, które zostały zebrane w naszej szkole przez uczniów w celu wsparcia działalności schroniska.