Doświadczenia z kolorami

dav

Grupa Sówek została zaproszona na zajęcia pt. „Bawimy się kolorami” prowadzone przez panią Asię i klasę VI. Wszyscy postanowili wcielić się w rolę małych badaczy. Wiele doświadczeń wykonanych tego dnia stanowiło świetną zabawę dla przedszkolaków.

Do wykonania kolorowych doświadczeń dzieci potrzebowały kilku domowych składników i rekwizytów a efekty były zadziwiające. Na początek Sówki przypomniały sobie jakie mamy barwy podstawowe i sprawdzały poprzez mieszanie kolorów podstawowych jakie można uzyskać barwy pochodne. Następnie ze smacznych cukierków Skittless dzieci uzyskały Kolorową tęczę na talerzu.
Kolejnym zjawiskowym doświadczeniem była Lampa Lava- eksperyment wręcz hipnotyzujący, bo na poruszające się w górę i w dół kolorowe bąbelki dzieci mogły patrzeć bez końca.

dav
sdr

Dzięki różnego rodzaju eksperymentom dzieci lepiej rozumieją świat. Co ważniejsze, wciąż chcą dowiadywać się więcej.!!!