Polskie symbole narodowe – Krasnale

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych przedszkolaki uczą się patriotyzmu, wyrabiają pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju.

Podczas zabaw i zajęć  dzieci poznały jak wygląda flaga,  godło oraz hymn naszego kraju. Przedszkolaki obejrzały filmu o powstaniu Polski, poznając i utrwalając symbole narodowe. Dzieci wiedzą jakie miasto jest stolicą Polski oraz co jest jej symbolem. Nauczyły się także wiersza „Katechizm polskiego dziecka”

Dzieci  wykonały wiele zadań i prac m.in. Orzełki. Oto efekty:

Wyk. Agnieszka K.

Wyk. Amelka S.