Witaj Maj, Trzeci Maj !!!

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku, jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu.

Przedszkolaki z zerówki uczestniczyły w ciekawych zajęciach. Celem zajęć było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości narodowej u naszych wychowanków oraz utrwalenia znajomości symboli narodowych.

Dzieci słuchały polskich legend oraz obejrzały film o symbolach narodowych. Rozwiązywały quizy i zagadki dotyczące Polski, układały puzzle patriotyczne.  Sówki  recytowały wiersz  „Katechizm polskiego dziecka”, wspólnie z rodzicami odśpiewały hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego” – a to wszystko w pięknej scenerii z narodowymi symbolami w tle.

Dzieci z zerówki  własnoręcznie wykonały biało-czerwone flagi  według własnego pomysłu. Flagi były wykonane z różnych materiałów m.in. płatki kosmetyczne, rolki po papierze, bibuła, papier kolorowy, farby.

Wyk. Lena Borowska

Wyk. Emil Pasiak