Dyniowe pyszności

W poniedziałek 26 października w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni.

Naszą „imprezkę” rozpoczęliśmy tańcem z dynią. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: „Dynia” dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci  miały okazję przekonać się jak smakują babeczki dyniowe, które sami przygotowaliśmy.

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń.

Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania „dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona i obserwowały ich wygląd. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcia w dyniowej fotobudce.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.